İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu


 İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi İsmail Cem AY'ın MesajıSevgili Gençler,

Yoğun bir çalışma sürecinin sonunda artık üniversitelisiniz. Hayalinizdeki mesleğe sahip olmak için artık son düzlükte, doğru bir adrestesiniz. Artık genç bir üniversitenin, idealist eğitim kadrosu elinde şekil bulacaksınız. Mesleğinizin ayrıntılarını öğrenecek, öğrendikçe kendinizi daha güçlü hissedecek, bir an önce mezun olup sektörde yerinizi almanın heyecanını duyacaksınız. Üretime can verecek, iş dünyasına Gelişim gerek diyeceksiniz.
 
Meslek Yüksek Okulları sektöre can veren, nitelikli işgücünü eğiten eğitim kurumlarıdır. Temel hedefleri, belli mesleklerin ihtiyacı olan nitelikli ara insan gücünü yetiştirmek olmakla birlikte, bilimsel araştırmalar yoluyla bilgi üretme, bilgiyi topluma yayma, bilgiyi ürüne ve teknolojiye dönüştürme gibi amaçları da bulunmaktadır. Tüm bu amaçların İstanbul Gelişim Meslek Yüksek Okulu’nda anlam bulduğunu göreceksiniz.
 
Okulumuzda eğitimin temel felsefesi, eğitimin uygulamalı olmasıdır. Okulumuzu ziyaret ettiğinizde bilgisayar ekranı karşısında bir markanın tasarımını yapan bir tasarımcıyla, çizim sınıfında bir binanın rölevesini çizen tekniker adayıyla, mutfak atölyesinde özel bir yemeğin sosunu hazırlayan aşçı adayıyla,  mahkeme salonunda tarafların ifadelerini kayıt eden katip adayıyla, Rusça ve İngilizce bir metni tercüme eden Rusça ve İngilizce çevirmen adaylarıyla,  fotoğrafçılık ve sinema salonunda kamerayla kayıt yapan kameraman adayıyla, çektiği kısa filmlerin montajını yapan kurgu uzmanı adayıyla, uçak atölyelerinde uçak motorunun bir parçasını değiştiren, perçin sökmeyi veya çakmayı öğrenen uçak teknisyeni adayıyla, iki nokta arasında uçuş planlaması yapan uçuş harekat uzmanı adayıyla, mock up sınıfında yolcularına anons yapan veya yiyecek içecek servisi yapan kabin memuru adayıyla, serigrafi atölyesinde serigrafi baskı yapan serigrafi uzmanıyla, moda atölyesinde giysi tasarlayan moda tasarımcısı adayıyla, otomotiv atölyesinde motorun parçalarını söken servis teknikeri adayıyla,  seramik atölyesinde çamura şekil veren, seramik yapan ve onu pişiren seramik sanatçısıyla, inşaat atölyesinde duvar ören, seramik işleyen inşaat teknikeri adayıyla ve yorgunluğunu nezih bir kafede kahvesini yudumlarken sohbet eden Gelişim ailesinin mutlu bireyleriyle karşılaşabilirsiniz.
  
Kısaca, İstanbul Gelişim Meslek Yüksek Okulu’nda üretime can veriyor, bu mutlu ailenin bir ferdi olmak için sizleri de aramızda görmek istiyoruz.
 
Sevgi ve Saygılarımla,                  
   Dr.Öğr.Üyesi İsmail Cem AY                 
İstanbul Gelişim Meslek Yüksek Okulu Müdürü