İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu


 'SEO Teknikleri Eğitimi ve Siber Güvenlik' etkinliği düzenlendi


İstanbul Gelişim Üniversitesi, Gelişim Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü akademisyenlerinden Öğr. Gör. Çisem Yaşar ve Öğr. Gör. Tuğba Saray Çetinkaya tarafından düzenlenen, Seocu.com SEO Ajansının katılım sağlayacağı SEO teknikleri eğitimi gerçekleştirildi.
SEO uzmanı ve ajans yönetici Volkan Sucu, temel SEO teknikleri ve uygulamalarını 4 oturum şeklinde katılımcılara aktarıldı. Ayrıca Security Operation Center ve Cyber Defense adlı etkinlik Ozztech Bilgi Güvenliği'nden Özen Özer ve Onur Alp Ülker bey tarafından gerçekleştirildi. 
 

SEO Nedir?

SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe karşılığı, arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilmektedir. SEO çalışmasını inceleyecek olursak; isminden de anlaşılacağı üzere, internet projelerinin arama motorlarına belli başlı kurallar ile uygun hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan bir çalışma olarak nitelendirebiliriz.

Kaynak

SEO Eğitiminin Amacı ve Kazandırdıkları

Eğitimimizin temel amacı; dijitalleşen dünyada büyük kitlelere ulaşmanın bir yöntemi olan SEO (arama motoru optimizasyonu) konusunu anlamak ve arama motorlarında üst sıralara çıkmanın yöntemlerini öğrenmek. SEO teknikleri eğitimini alan öğrenciler, arama motorlarının çalışma prensibi ve web sitelerinin optimizasyonları konusunda bilgi sahibi olurlar. Eğitim sonrasında ilgisi olan öğrencilerimiz bu alanda kendilerini geliştirerek bu sektörde uzmanlaşabilirler.

Eğitim İçeriği
  • SEO Nedir?
  • SEO’nun Amacı
  • Arama Motorlarının Çalışma Prensibi
  • Site İçi Optimizsayonlar
  • Kullanıcı Deneyimi (UX)
  • Site Dışı Optimizsayonlar
  • SEO Araçları
  • Uygulamalı Çalışmalar

SECURİTY OPERATİON CENTER VE CYBER DEFENSE

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Gelişim Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü akademisyenlerinden Öğr. Gör. Çisem Yaşar ve Öğr. Gör. Tuğba Saray Çetinkaya tarafından düzenlenen, Security Operation Center ve Cyber Defense adlı etkinlik Ozztech Bilgi Güvenliğin'den Özen Özer ve Onur Alp Ülker bey tarafından gerçekleştirilmiştir.
Etkinliğin başlıca konuları:

-Motivasyon konuşması
-Blue, Red, Purple team arasındaki farklar nelerdir?
-Güvenlik mimarisini oluşturulurken nelere dikkat edilmesi gerekiyor?
-IDS nedir?
-IPS nedir?
-IDS ve IPS arasındaki temel farklar nelerdir?
-DLP nedir?
-DLP kurulum amacı nedir ve neyi amaçlar?
-SIEM nedir?
-NBAD nedir?
konuları anlatılmış ve sektöre bir adım daha önde başlayabilmek adına SIEM eğitimi verilmiştir.Haberler

Tüm Haberler