İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu

Web Tasarımı ve Kodlama
  WhatsApp, Tek Grup Özelliğini Bireysel Sohbetlere Getiriyor!


WhatsApp, bireysel sohbetler için yalnızca gruplara özel anket özelliğini test etmeye başladı!


WhatsApp'ın sadece grup sohbetlerinde kullanılabilen anket özelliğini geçtiğimiz aylarda kullanıma sunduğu biliniyor.
WABetaInfo dün blog hesabında, kullanıcıların anket özelliğini yalnızca grup sohbetleri için değil, bireysel sohbetleri de kullanmaları için test ettiklerini paylaştı. WhatsApp'ın bazı Beta kullanıcıları, bireysel sohbetlerde anket özelliğini kullanmaya başladı. Peki bireysel sohbetler için anket özelliği grup sohbetlerinden farklı mı olacak? Haberin detayları şu şekilde.
B
ireysel sohbetler için anket özelliğinde de şifreleme olacak! Anlık mesajlaşma uygulamasının blog hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar, tıpkı grup sohbetlerinde olduğu gibi bireysel sohbetlerde de anket oluşturabilecek. Ayrıca grup sohbetlerinde olduğu gibi on iki adede kadar anket seçeneği eklenebilir. WhatsApp, uçtan uca şifreleme işleviyle, karşılıklı mesajların kendisi dahil hiç kimsenin okumamasını sağladı. Popüler mesajlaşma uygulaması, bireysel sohbetlerde başlatılan anketler için uçtan uca şifreleme de yapacak. Bu sayede WhatsApp dahil hiç kimse anket içeriklerini göremeyecektir.

Ayrıca WABetaInfo, özellikle ilgili şu sözleri takipçileriyle paylaştı:
"Başlangıçta, WhatsApp'ın neden kullanıcıların kendi bireysel sohbetlerinde anket oluşturmasına izin vermediğini bilmiyorduk, ancak bu, zaten farklı seçenekleriniz varken bir şeyler sormanın eğlenceli bir yolu olabilir." Test aşamasında özelliğin kararlı sürüme ne zaman geleceği tam olarak bilinmediği için şimdilik net değil.

Kaynak: https://shiftdelete.net/whatsapp-anket-ozelligi-bireysel-sohbet-icin-test-ediyor