İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu

Bilgisayar Teknolojisi
 Yeni Macbook Air'de Önemli Tasarımsal Değişiklikler Olacak


MacBook Air, hafifliği, ince tasarımı, uzun pil ömrü, yüksek performansı ve kullanım kolaylığı nedeniyle tercih edilen bir laptop modelidir.


 İnce ve hafif tasarımı, taşınabilirliği artırırken, yüksek performansı ile kullanıcıların işlerini hızlı ve verimli bir şekilde yapmalarına olanak sağlar. Ayrıca, uzun pil ömrü ile kullanıcıların bir gün boyunca şarj etmeye ihtiyaç duymadan işlerini tamamlamalarına yardımcı olur. Yayılan haberlere göre yeni MacBook Air'ın tanıtımı bu yıl yapılacak. Apple şu anda MacBook modellerinin tasarım çizgisini değiştirmek için fikir üretiyor.

Elbette burada değişiklikten kastedilen radikal bir bakış açısı değil. Sonuçta bir MacBook'un tasarımı ne kadar değişebilir ki? Apple üçgen şeklinde bir MacBook tasarlamayacak. Genel olarak tasarım değişiklikleri denildiğinde, incelik ve hafiflik gibi değişiklikler akla gelir.Yeni iMac serisi bu değişikliğe iyi bir örnektir. Apple, yeni iMac modellerinde önceki modellere göre çok daha ince bir kasayı tercih etti.

Gerçekten de bu kasa tasarımı oldukça iyi görünüyor. Yeni söylentilere göre, Apple iMac modellerindeki tasarım anlayışını MacBook Air modeline de taşımak istiyor. Şimdiki MacBook Air'in zaten oldukça ince ve hafif olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, sızdırılan raporlara göre, Apple bu özelliklerde daha da ileri gitmeyi planlıyor ve yeni MacBook Air modeli eskisinden daha hafif olacak. Tabii ki, bu bilgi henüz doğrulanmış değil ve Apple yeni MacBook Air modelini tanıtmadan önce kesinleşmeyecek. Ancak, Apple'ın tasarım konusunda bir şeyler değiştirmek için çalıştığı açık bir gerçek. Sonuç olarak, bekleyip görmemiz gerekiyor.
 
Kaynakça