İGÜ MYO'da Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı Günü

İGÜ MYO'da Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı Günü

04.05.2019 Cmt 01:46

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu'nda "Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı" Sergisi ve Huawei Ürün Teknolojileri Müdürleri Mustafa Can Akbaş ile Kaan Arlı'nın katımıyla "Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı ve Fotoğraf Sanatına Etkileri" başlıklı söyleşi gerçekleştirildi.

İGÜ MYO'da Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı Günü
 
İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı Program Başkanı Öğr. Gör. Elif Taşdemir ve Basım Yayın Teknolojileri Programı Öğr. Gör. Eşref Özdemir' in akıllı telefon ile çekmiş olduğu fotoğraflarından seçilen "Akıllı Telefon Fotoğraf Sergisi"ne ilgi yoğundu. 22 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen serginin açılışını yapan Gelişim Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nezir Köse, tüm fotoğrafları inceleyerek Öğr. Gör. Elif Taşdemir ve Öğr. Gör. Eşref Özdemir'e fotoğraf çalışmalarından dolayı tebrik etti. 

Fotoğraf sergisi açılışının ardından yine Öğr. Gör. Elif Taşdemir ve Öğr. Gör. Eşref Özdemir' in yürütücülüğünde gerçekleştirilen "Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı ve Fotoğraf Sanatına Etkileri" başlıklı söyleşi ile programa devam edildi. Söyleşinin konuşmacıları teknoloji devlerinden Huawei markasının Ürün Teknoloji Müdürü Mustafa Can Akbaş ve internette editörlüğünü yaptığı teknoloji içerikli yayınlarıyla tanınan ünlü editör ve Ürün Müdürü Kaan Arlı'ydı. 
 
Mustafa Can Akbaş, Huawei teknolojilerini ve fotoğraf kameralarını tanıtırken, Kaan Arlı ise akıllı telefon teknolojisinin günümüzde geldiği noktayı ve bu teknolojinin fotoğraf sanatına sağladığı imkanları tüm akıllı telefon teknolojileri üreten markalar bağlamında açıkladı.  Katılımcıların yoğun olduğu söyleşide teknoloji ve fotoğrafçılığa ilgi duyanların soruları ve konukların katkılarıyla devam etti. Söyleşi sonunda Gelişim Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Tüzün Tolga İnan'ın konuklara plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Kaynak: İGÜ MYO Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01