GRAFİK TASARIMI

Doğan Arslan İle Absürd Afiş Atölyesi

29.05.2018 Sal 09:30

Yurtiçi ve yurtdışında ödülleri ile tanınan Tasarımcı ve Akademisyen Doç. Dr. Doğan Arslan Absürd Afişler Atölyesi ile programımız öğrencileri ile buluştu.

atölye

İletişim Tasarımcıları Mesleki Kuruluşu Derneği ile Gelişim Meslek Yüksekokulu'nun ortaklaşa düzenlediği etkinlik Gelişim Meslek Yüksekokulu Mac Atölyesi'nde gerçekleştirildi.

Atölyede sosyal kavramlar absürt ve mizahi bir dille ele alınarak yenilikçi ve çarpıcı afiş tasarımları yaratılmaya çalışıldı. Absürt Afiş Atölyesinde çalışma yapan öğrenciler kolaj, illüstrasyon, tipografi, fotoğraf, bilgisayar grafiği, gif animasyonu ve diğer farklı tekniklerle çalışmalar ürettiler.

Öğrencilerinin çalışmalarının değerlendirilmesinin ardından etkinlik sonlandırıldı.

Doğan ARSLAN "Anlamsız ve saçma bir durumu ifade ederken “absürt” kelimesini kullanırız, ama bu atölyede yapacağımız afişler, seçilecek bir konu çerçevesinde iletişim kurma, konuyu farklı perspektifte anlatabilme becerisi üzerine olacaktır. Bir afiş tasarımı ne kadar absürt olursa o kadar ilgi çeker. Fakat bu absürt imajlar aynı zamanda konuyu etkili bir dil ile karşı tarafa iletebilmelidir" diyerek öğrencilerle böyle bir etkinlikte bir arada bulunmaktan çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Adres

Cihangir Mahallesi Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL

Telefon

0212 422 70 00

Fax

0212 422 74 01