İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu

FOTOĞRAFÇILIK VE KAMERAMANLIK PROGRAMI'NDAN DÖNEM SONU SERGİSİ

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı’ndan Dönem Sergisi…

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Gelişim Meslek Yüksekokulu, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı son sınıf öğrencilerinin Güz Dönemi boyunca ürettiği çalışmalar İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu Fuaye Alanı’nda sergilendi.

 

Fotoğrafta Görsel Teknikler dersi yürütücüsü Öğr. Gör. Fulya BETEŞ, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Program Başkanı Öğr. Gör. Fatih ÖK ve Belgesel Fotoğraf dersi yürütücüsü Öğr. Gör. Murat ÇİL önderliğinde düzenlenen sergide, öğrencilerin Fotoğrafta Görsel Teknikler dersinde ürettikleri Kompozisyon Öğeleri, Üstüste pozlama, Zoom-in Zoom-out Uygulamaları, Belgesel Fotoğraf dersinde hazırlanan fotoğraf projeleri ve Video Çekim dersinde çekilen video klipler yer aldı.

Açılışın ardından ziyaretçiler öğrenciler tarafından hazırlanan kokteyle katılarak sergiyi gezdiler. Öğrenciler hocalarını günün anısına hazırlandıkları fotoğraf anı köşesine alarak burada çektikleri polaroid fotoğrafları hocalarına hediye ettiler. Yine dönem boyunca gerçekleştirdikleri çekim gezileri, katıldıkları sektörel ve kültürel etkinliklerden oluşan kareleri de sergide hazırladıkları konsept ile ziyaretçilerle paylaştılar.

İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu’nun yeni binasında gerçekleştirilen ilk sergi olan bu etkinliğe katılım gösteren İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kürşat YALÇINER, yeni binanın öğrencilerin eğitim-öğretim kalitesini arttırmasının yanında sergi sahibi fotoğrafçılık ve kamermanlık gibi uygulamalı bölümlere de daha geniş sergileme alanı sunmasından çok mutlu olduğunu belirterek, öğrencileri ürettikleri başarılı çalışmalardan ve bu güzel etkinlikten dolayı tebrik etti.

  Fotograf Galerisi