İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu

İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğrencileri Madalyaya Doymuyor

Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) ve Dünya Aşçılar Birliği (WACS) işbirliği ile düzenlenen 13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’ne yurt dışından, toplam 25 ülkeden yaklaşık 400’den fazla aşçı ve Türkiye’den de yaklaşık 2000’den fazla aşçı katılmıştır. Türk mutfağının dünya mutfağı ile entegrasyonunun amaçlandığı bu organizasyonda 66 kategoride 25’i yabancı şef olmak üzere toplamda 100 jüri üyesi görev yapmıştır.

 

28-31 Ocak 2015 tarihinde 13.Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri (International İstanbul Gastronomy Festival ) kapsamında yapılan bu yarışmada Gelişim Meslek Yüksekokulumuzun Aşçılık Programı ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuzun Gastronomi Bölümü öğrencilerimiz,  Aşçılık Program Başkanı Öğr. Gör. Seydi YIKMIŞ ve Gıda Teknolojisi Program Başkanı Öğr. Gör. Nevruz Berna TATLISU önderliğinde İstanbul Gelişim Üniversitesi’ni başarıyla temsil etmişlerdir. Yarışmada toplam 24 madalya ( 13 Gümüş-11 Bronz ) ve 5 merit alınmıştır.

 

Yarışmada öğrencilerimizin almış olduğu madalya sayıları ile toplam madalya sayımız 90 olmuştur. Katkısı olan herkese teşekkür ederiz.

 

Bugüne kadar Üniversitemizin Öğretim Elemanlarımız tarafından hazırlanan Gelişim Meslek Yüksekokulumuzun Aşçılık Programı ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuzun Gastronomi Bölümü öğrencilerimizin kazanmış oldukları genel başarı listesi şu şekildedir:

 

YARIŞMA

ADI SOYADI/BÖLÜM

KATEGORİ

ÖDÜL

13.ULUSLARARASI İSTANBUL MUTFAK GÜNLERİ GASTRONOMİ FESTİVALİ
(28-31 OCAK 2015) (İSTANBUL)

SEMANUR ÖZCAN/Gastronomi

JP6 - Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Restoran Tatlı

GÜMÜŞ

YELİZ MİRAL/Gastronomi

JP6 - Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Restoran Tatlı

BRONZ

SENA BEKAR/Aşçılık

JP7 - Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Balık Yarışması

BRONZ

MERT MERDİN/Aşçılık

JP7 - Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Balık Yarışması

MERİT

SONER ÇİMEN/Aşçılık

SP3 - Ustalar Düzeyi  Balık Yarışması

MERİT

FATMA MALKOÇ/Gastronomi

JP8 - Arbella Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Makarna Yarışması

BRONZ

SELİM AVCI/Aşçılık

JP7I - Yılın Altın Genç Şefi

BRONZ

HALİL İBRAHİM ÖZCAN/Aşçılık

JP9 - Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı - Ana Yemek Yarışması

MERİT

RABİA CÖMERT/Aşçılık

JP13 - Üniversite Düzeyi Okullar için Pizza Yarışması

GÜMÜŞ

ABDULLAH MERAL/Aşçılık

JP13 - Üniversite Düzeyi Okullar için Pizza Yarışması

GÜMÜŞ

MERVE ÖZKUL/Aşçılık

JP13 - Üniversite Düzeyi Okullar için Pizza Yarışması

GÜMÜŞ

SELİM UZUN/Gastronomi

JP13 - Üniversite Düzeyi Okullar için Pizza Yarışması

BRONZ

EMRA KAYA/Gastronomi

JP13 - Üniversite Düzeyi Okullar için Pizza Yarışması

MERİT

RIDVAN ERUZUN/Gastronomi

JPT1 - Gençler Pratik Ekip Yarışması

GÜMÜŞ

BÜŞRA TABAN/Gastronomi

JPT1 - Gençler Pratik Ekip Yarışması

GÜMÜŞ

YAĞMUR BAŞGÖZE/Gastronomi

JPT1 - Gençler Pratik Ekip Yarışması

GÜMÜŞ

İSMAİL UĞUR YAĞLI/Aşçılık

JPT1 - Gençler Pratik Ekip Yarışması

BRONZ

ŞENAY AVCU/Aşçılık

JPT1 - Gençler Pratik Ekip Yarışması

BRONZ

TOLGA ÜNVER/Aşçılık

JPT1 - Gençler Pratik Ekip Yarışması

BRONZ

KAAN YILDIZ/Aşçılık

JP10 - Üniversite Düzeyi Okullar için Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması

GÜMÜŞ

BERNA AYDIN/Gastronomi

JP10 - Üniversite Düzeyi Okullar için Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması

GÜMÜŞ

ESRA OCAK/Gastronomi

JP10 - Üniversite Düzeyi Okullar için Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması

GÜMÜŞ

ÖMER DOĞAN/Aşçılık

JP10 - Üniversite Düzeyi Okullar için Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması

GÜMÜŞ

SENA BEKAR/Aşçılık

JP10 - Üniversite Düzeyi Okullar için Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması

GÜMÜŞ

RÜVEYDA ERDOĞAN/Aşçılık

JP10 - Üniversite Düzeyi Okullar için Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması

GÜMÜŞ

LEYLA HAKSEVER/Aşçılık

JNT5-Süslü Kutlama Pastası

MERİT

İLKER DENİZ/Aşçılık

JPT2 - Yılın En İyi Üniversite Yarışması

BRONZ

OSMAN MUNİP İPEK/Gastronomi

JPT2 - Yılın En İyi Üniversite Yarışması

BRONZ

MUSTAFA DÖNMEZ/Aşçılık

JPT2 - Yılın En İyi Üniversite Yarışması

BRONZ

       

YARIŞMA

ADI SOYADI

KATEGORİ

ÖDÜL

Bursa UlusalAşçılık Yarışması (17-18 Mayıs 2014 ) BURSA

CAN CÜNEYT ÖZCAN/Aşçılık

Üniversite Düzeyi AnaYemek Yarışması

GÜMÜŞ

EREN YÜCEL/Aşçılık

Üniversite Düzeyi AnaYemek Yarışması

GÜMÜŞ

ESMANUR BAYRAKDAR/Aşçılık

Üniversite Düzeyi AnaYemek Yarışması

GÜMÜŞ

ÖZLEM GÜNAKIN/Aşçılık

Üniversite Düzeyi AnaYemek Yarışması

GÜMÜŞ

SAMET KORKMAZ/Aşçılık

Üniversite Düzeyi AnaYemek Yarışması

GÜMÜŞ

SENA BEKAR/Aşçılık

Üniversite Düzeyi AnaYemek Yarışması

GÜMÜŞ

ŞENAY AVCU/Aşçılık

Üniversite Düzeyi AnaYemek Yarışması

GÜMÜŞ

GÖZDE AKMAN/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Makarna Yarışması

GÜMÜŞ

CEREN SEREN AYBULUT/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Tatlı Yarışması

GÜMÜŞ

EREN YÜCEL/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Tatlı Yarışması

GÜMÜŞ

ESRA MERAL/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Tatlı Yarışması

GÜMÜŞ

GAMZE BAYIN/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Tatlı Yarışması

GÜMÜŞ

MELİKE ÖZKAN/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Tatlı Yarışması

GÜMÜŞ

MİYASE ERALTAY/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Tatlı Yarışması

GÜMÜŞ

ÖMER DOĞAN/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Tatlı Yarışması

GÜMÜŞ

SENA BEKAR/Aşçılık

Üniversite Düzeyi  Tatlı Yarışması

GÜMÜŞ

SEVİL MANOLYA /Aşçılık

Üniversite Düzeyi Tatlı Yarışması

GÜMÜŞ

ABDULLAH MERAL/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Makarna Yarışması

BRONZ

KAAN YILDIZ /Aşçılık

Üniversite Düzeyi Makarna Yarışması

BRONZ

RUVEYDA ERDOĞAN/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Makarna Yarışması

BRONZ

LEYLA HAKSEVER/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Tatlı Yarışması

BRONZ

       

YARIŞMA

ADI SOYADI

KATEGORİ

ÖDÜL

1. Uluslararası Akdeniz Aşçılık Şampiyonası(3-5Mayıs2014)Manavgat-Antalya

EKİP

Etik Kurallara Uygun Yarışan Ekip 1. Lik Ödülü

KUPA

DUYGU KARACA/Aşçılık

Yılın Genç Şefi  3. Lük Ödülü

KUPA

DUYGU KARACA/Aşçılık

Üni. Düz. Aşçılar Tatlı Tabağı Yarışması

ALTIN

ESRA MERAL/Aşçılık

Üni. Düz. Aşçılar Tatlı Tabağı Yarışması

GÜMÜŞ

CAN ÖZCAN/Aşçılık

Üni. Düz. Aşçılar Ana Yemek Tabağı Yarışması

GÜMÜŞ

CEM TEKİN/Aşçılık

Üni. Düz. Aşçılar Makarna Tabağı Yarışması

GÜMÜŞ

EREN YÜCEL /Aşçılık

Üni.Düz.Aşçılar  AnaYemek Tabağı Yarışması

GÜMÜŞ

EKİP

Üni.Düz.Aşçılar  AnaYemek Tabağı Yarışması

BRONZ

SEMİH YAMAN/Aşçılık

Üni. Düz. Aşçılar Tatlı Tabağı Yarışması

BRONZ

 

 

 

 

YARIŞMA

ADI SOYADI

KATEGORİ

ÖDÜL

ŞEF MAVİ FETHİYE ULUSAL YEMEK YARISMASI ( MUĞLA ) 14-16 MART 2014

GÖZDE AKMAN/Aşçılık

En İyi Üni. Düz. Makarna Tabağı 1.lik Ödülü

KUPA

GÖZDE AKMAN/Aşçılık

Üni. Düz. Aşçılar Taze Makarna Yarışması

ALTIN

UMUTCAN DUMAN/Aşçılık

Üni. Düz.Aşçılar Ekip Yarışması

ALTIN

SELİM AVCI/Aşçılık

Üni. Düz. Aşçılar Ekip Yarışması

ALTIN

ÖMER DOĞAN/Aşçılık

Üni. Düz. Aşçılar Ekip Yarışması

ALTIN

İSMAİL UĞUR YAĞLI /Aşçılık

Üni. Düz. Aşçılar Ekip Yarışması

GÜMÜS

ÖMER DOĞAN/Aşçılık

Üni. Düz. Aşçılar Ekip Yarışması

GÜMÜS

TUĞBA AKBAŞ/Aşçılık

Üni. Düz.Aşçılar Ekip Yarışması

GÜMÜS

GAMZE BAYIN/Aşçılık

Düğün Ve Tasarımlı Pastalar

GÜMÜS

RÜVEYDA ERDOĞAN/Aşçılık

Düğün Ve Tasarımlı Pastalar

GÜMÜS

UMUTCAN DUMAN/Aşçılık

Üni. Düz.Aşçılar Tatlı Tabağı Yarışması

GÜMÜS

TUĞBA AKBAŞ/Aşçılık

Üni. Düz. Aşçılar Tatlı Tabağı Yarışması

GÜMÜS

BÜŞRA TABAN/Gastronomi

Üni. Düz. Aşçılar Tatlı Tabağı Yarışması

GÜMÜS

SELİM AVCI/Aşçılık

Üni. Düz. Aşçılar Taze Makarna Yarışması

GÜMÜS

ÖZLEM ALPTEKİN /Aşçılık

Üni. Düz. Aşçılar Tatlı Tabağı Yarışması

BRONZ

İSMAİL UĞUR YAĞLI /Aşçılık

Üni. Düz. Aşçılar Modern Türk Mutfağı Anayemek Yarışması

BRONZ

ALİ BAYAR/Aşçılık

Üni. Düz.Aşçılar Modern Türk Mutfağı Anayemek Yarışması

BRONZ

YAĞMUR BAŞGÖZE/Gastronomi

Üni. Düz.Aşçılar Modern Türk Mutfağı Anayemek Yarışması

MERİT

 

 

 

 

YARIŞMA

ADI SOYADI

KATEGORİ

ÖDÜL

1. ULUSAL BOLU AŞÇILIK YARIŞMASI( BOLU) 14-15 MART2014

SİMGE YILMAZ/Aşçılık

GENÇLER KUZU YEMEĞİ

GÜMÜŞ

ŞENAY AVCU/Aşçılık

En İyi Üniversite EKİP

BRONZ

ABDULLAH MERAL/Aşçılık

En İyi Üniversite EKİP

BRONZ

KAAN YILDIZ/Aşçılık

En İyi Üniversite EKİP

BRONZ

SEMİH YAMAN/Aşçılık

En İyi Üniversite EKİP

BRONZ

 

 

 

 

YARIŞMA

ADI SOYADI

KATEGORİ

ÖDÜL

 12. İSTANBUL MUTFAK GÜNLERİ GASTRONOMİ FESTİVALİ(2-15 ŞUBAT 2014)(İSTANBUL) 

SEMİH YAMAN/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Makarna Yarışması

ALTIN

FATİH UZUN/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Pizza Yarışması

GÜMÜŞ

MUSTAFA DÖNMEZ/Aşçılık

Yılın Altın Genç Şefi

BRONZ

ÖMER DOĞAN/Aşçılık

Modern Türk Mutfağı EKİP

BRONZ

ABDULLAH MERAL/Aşçılık

Modern Türk Mutfağı EKİP

BRONZ

RUVEYDA ERDOĞAN/Aşçılık

Modern Türk Mutfağı EKİP

BRONZ

KAAN YILDIZ/Aşçılık

Modern Türk Mutfağı EKİP

BRONZ

EBUBEKİR ÇOLAK/Gastronomi

En İyi Üniversite EKİP

BRONZ

YAĞMUR BAŞGÖZE/Gastronomi

En İyi Üniversite EKİP

BRONZ

BÜŞRA TABAN/Gastronomi

En İyi Üniversite EKİP

BRONZ

FATMA MALKOÇ/Gastronomi

Üniversite Düzeyi Ana yemek  Yarışması

MERİT

YELİZ MİRAL/Gastronomi

Üniversite  Düzeyi Tatlı Yarışması

MERİT

EREN YÜCEL /Aşçılık

Üniversite Düzeyi AnaYemek Yarışması

MERİT

SENA BEKAR/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Balık Yarışması

MERİT

MERT MERDİN/Aşçılık

Üniversite Düzeyi Balık Yarışması

MERİT

GAMZE BAYIN/Aşçılık

Süslü Kutlama Pastası

MERİT

CEREN SEREN AYBULUT/Aşçılık

Pratik Ekip

BRONZ

 

 

 

 

YARIŞMA

ADI SOYADI

KATEGORİ

ÖDÜL

1. Ulusal Üniversiteler Arası Aşçılık Şampiyonası( Aydın-Söke ) 2-3 Kasım 2013

ESRA MERAL/Aşçılık

Restoran Balık Tabağı

BRONZ

ESRA MERAL/Aşçılık

Restoran Tatlı Tabağı

BRONZ

MUSTAFA DÖNMEZ/Aşçılık

Kanatlı Kümes Hayvanları

BRONZ

MUSTAFA DÖNMEZ/Aşçılık

Restoran Anayemek Tabağı

BRONZ

SELİM AVCI/Aşçılık

Restoran Makarna Tabağı

BRONZ

SELİM AVCI/Aşçılık

Grand Prix

BRONZ

SEMİH YAMAN/Aşçılık

Türk Tencere Yemeği

BRONZ

SEMİH YAMAN/Aşçılık

Grand Prix

BRONZ

UMUTCAN DUMAN/Aşçılık

Restoran Başlangıç Tabağı

BRONZ

UMUTCAN DUMAN/Aşçılık

Grand Prix

BRONZ

 

 

  Fotograf Galerisi