İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ KADINA ŞİDDETİN KARŞISINDA DURUYOR!

‘’Sizin yaşınızda ki öğrencilerin bu denli profesyonel bir sosyal sorumluluk projesi hazırlamaları gerçekten gurur verici.”

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Sosyal Sorumluluk Kulübü tarafından ‘’OLMAZ DE! DUR DE! KADINA ŞİDDETİ ENGELLE! ‘’ adlı farkındalık semineri hayata geçirildi. Kadın ve Demokrasi Derneği Hukuk Komisyon Başkanı Avukat Esra HATİPOĞLU yaptığı konuşma ile  ses sanatçısı Poyraz ÖZER ve ekip arkadaşlarının seslendirdiği ‘’ERKEKSEN DOKUNMA’’ adlı şarkıları güne damgasını vurdu.

Proje kapsamında dört hafta boyunca 150 kişilik bir öğrenci gurubu üzerinde yapılan anket araştırmaları sonucunda ortaya çıkan veriler Kadın ve Demokrasi Derneği Hukuk Komisyon Başkanı Avukat Esra HATİPOĞLU ile Poyraz ÖZER ve arkadaşlarıyla paylaşıldı.Bütün araştırmalar İstanbul Gelişim Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı,  Yrd. Doç. Dr. Emel TOZLU ve öğrencileri Melike CEYHAN, Melih UTKUN, Hilal ERDOĞAN, Keziban TAY, İnci Ayşe YAYLACI, Kaan GENÇ, İrem ŞİMŞEK, Kübra YİĞİT ve Orçun SEMA tarafından ortaya koyuldu.

Yapılan araştırmalar sonucunda araştırmaya katılanların %33’ü kadınların yaşadıkları şiddet hakkında sorular sorulmadıkça fikirlerini belirtmezler dedi, %26’sı çevrelerinde şiddet görmüş kişiler olduğunu düşünmüyor, %44’ü küçükken şiddete şahit olan bireyin ilerleyen zamanlarda şiddet eğilimi göstermesini normal olarak karşılıyor, %54’ü ise eğitim düzeyi arttıkça şiddetin azalacağını belirtiyor.

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kemal ERKİŞİ tarafından teşekkür plaketi takdim edilen HATİPOĞLU ‘’Sizin yaşınızda ki öğrencilerin bu denli profesyonel bir sosyal sorumluluk projesi hazırlamaları gerçekten gurur verici.Umarım bu projelerin devamı  gelir ve gerçekleştirdiğiniz bu sosyal sorumluluk projesi insanların biraz daha bilinçlenmesine katkı sağlar.’’diyerek memnuniyetini dile getirdi.

 

 

  Fotograf Galerisi