İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu

ÜNLÜ SENARİST EDA TEZCAN İLE SENARYO SÖYLEŞİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi Kısa Kulübü öğrencileri ve Kulüp Danışman Hocası Elif TAŞDEMİR tarafından İstanbul Gelişim Meslek Yüksek Okulu’nda Senarist Eda TEZCANSenaryo Söyleşisi gerçekleştirildi.

 

Aşk Laftan Anlamaz, Diğer Yarım, Yamak Ahmet, Kiraz Mevsimi gibi ünlü dizilerin senaristi ve aynı zamanda hikaye yazarı Eda TEZCAN günümüz televizyon sektörünün işleyişi ve televizyon dizilerinin yapısı hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

Konuşmasına öğrencilere senarist olma serüveni ve çabalarını anlatarak başlayan TEZCAN, senaristlik için gerekli olan en önemli faktörün kararlılık ve ideallerine sahip çıkmak olduğunu belirtti.

TEZCAN, senaristliği zorlu bir yol olarak tanımlayarak bu zorlu yolculukta başarıyı elde ettikten sonra dönüp gelinen zorlu süreci anımsayıp kendini ödüllendirmek ve onure etmenin öneminden bahsetti.

TEZCAN son olarak senarist olabilmek için en önemli faktörün güçlü bir gözlem ve ifade yeteneği olduğunu belirtti.

Etkinlik; İstanbul Gelişim Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kemal ERKİŞİ’nin Eda TEZCAN’a plaketini takdim etmesi ve katılımı için teşekkür ederek sonlandırıldı.

 

 

 

  Fotograf Galerisi