İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu

Forwarding ve Denizyolu Taşıma İşlemleri

DB SCHENKER ARKAS NAKLİYAT VE TİC. A.Ş.

İSTANBUL GELİŞİM MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA AĞIRLANDI

 

02/12/2015 Çarşamba günü saat 14:00’de İstanbul Gelişim Üniversitesi Gelişim Meslek Yüksek Okulu Denizcilik Kulübü tarafından MYO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte kulüp üyesi Lojistik Programı 2. sınıf öğrencisi Neslihan ARSLAN ‘ın girişimleri ile DB Schenker Arkas Nakliyat ve Tic. A.Ş. ‘nden İthalat Operasyon Şefi Sn.  Muhittin ÇİLLİ ve Kara Nakliye Departmanı ’ndan Sn. Elif UYSAL “Forwarding ve Denizyolu Taşıma İşlemleri” konusunda sunum gerçekleştirildi.

Yapılan etkinliğe, Gelişim MYO Md. Yrd. Fırat DEMİRKOL, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Öğr. Görevlisi Emel TOZLU, Dış Ticaret Programı Öğr. Gör. Deniz Taylan UYSAL, Lojistik Programı Öğr. Gör. Gürkan ILGAZCAN, Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı Öğr. Gör. Levent BAKIR,  Denizcilik Kulübü üyeleri, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Lojistik ve Dış Ticaret programları öğrencileri katılmışlardır.

Oldukça yoğun bilgi aktarımı ile geçen sunumda öğrencilere Denizyolu Taşımacılığında Forwarding ve Konteyner Operasyon hizmetleri ile müştereken iş yapan taraflar ve aralarındaki ilişkiler, ithalat-ihracat süreçleri, satış ve teslim şekilleri, yükleme türleri (FCL-LCL), kullanılan evraklar (konşimento, ordino) hakkında bilgi verilmiştir.

Aralarda ve son kısımda konu hakkında sorulan sorular ile karşılaşılan güncel olaylara ilişkin bilgiler de katılımcılara anlatılmıştır.

Etkinlik, Sn. Muhittin ÇİLLİ ve Sn. Elif UYSAL’a,  Gelişim MYO Md. Yrd. Fırat DEMİRKOL tarafından Teşekkür Belgeleri’nin takdimi ile sonuçlandırılmıştır.

Yıl sonu iş yoğunluğundan bize vakit ayıran Sn. Muhittin ÇİLLİ ve Sn. Elif UYSAL’a  en içten teşekkürlerimizi sunarız.