İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU KIZILAY’I MİSAFİR ETTİ

İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda Başakşehir Kızılay Kan Merkezi Müdürü Opr. Dr. Esat Taylan Uğurlu tarafından “Kan Bağışı Kampanyası” düzenlendi.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun ev sahipliğinde, 5 Kasım tarihinde Başakşehir Kızılay Kan Merkezi Müdürü Opr. Dr. Esat Taylan Uğurlu tarafından “Kan Bağışı Kampanyası” düzenlendi.

Opr. Dr. Esat Taylan Uğurlu, bu tip kampanyaların, kana olan ihtiyacın karşılanmasında önemli bir açığı kapattığını ifade etti. Kan tedarikinde sorunlar yaşandığını belirten Uğurlu, “Kızılay’ın yıllık 2 milyonun üzerinde kana ihtiyacı var. Kan bağışı konusunda üniversite gençliği birincil hedef kitlemizdir. Bu konuda üniversitelerin desteğine ve katılımına ihtiyaç duymaktayız. Bize bu konuda en çok destek olan üniversitelerden biri İstanbul Gelişim Üniversitesidir. Üniversite yönetimine, öğrenci kulüplerine ve tüm öğrencilere teşekkür ederim. Bu kampanya, yıllık hedefe ulaşmamız adına önemli bir katkı sundu." şeklinde konuştu.

Başakşehir Kızılay Kan Merkezi Müdürü Opr. Dr. Esat Taylan Uğurlu’ya yapmış oldukları çalışmalar için teşekkürlerini sunan ve kan bağışı kampanyasını yakından takip eden İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç Dr. Erdal Şen, “Üniversitemiz öğrencilerinin böyle bir kampanyaya destek olması mutluluk verici” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

  Fotograf Galerisi