İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu

Fest – i Ar Film Festivali

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu yıl birincisini düzenlediği Fest – i Ar film festivalini İstanbul Gelişim Üniversitesi’ nin desteği ile gerçekleştirdi.

Arnavutköy İlçesine bağlı 12 lisenin öğrencilerinden oluşturulan ekip, 1 ay boyunca sinema eğitimi alarak film çekti. Öğrenci filmlerinden oluşan festivale  Arnavutköy ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Garnizon Komutanı, İstanbul Gelişim Üniversitesi Myo müdürü ve lise müdürleri katıldı. İki gün süren festivalde ilk gün film gösterimleri gerçekleştirilirken ikinci gün Sefaköy Kültür Merkezinde düzenlenen görkemli bir festival ile kapanış gerçekleşti.

Festivale İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak destek veren Öğr. Gör Batuhan Kalaycı ve Öğr. Gör. Selin Süar ise projede eğitmen, ana jüri ve sunucu olarak görev aldı. Festivalin devamlılığında önemli rol oynayan akademisyenler ayrıca İstanbul Gelişim Üniversitesi ‘ ni projeye dahil etmenin mutluluğunun yanı sıra  öğrencilerinin  alanları ile ilgili önemli bir deneyim kazandıklarını belirttiler.

 

Sefaköy’ de düzenlenen Gala ‘da İstanbul Gelişim Üniversitesi adına konuşan Myo Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdal Şen ise filmleri ile festivalde yer alan öğrencileri tebrik ederken En iyi Senaryo kategorisinin ödülünü de yarışma ekibine takdim etti. Festivalin ikincisi için mevcut ekip ise çalışmalarını sürdürüyor.

  Fotograf Galerisi