İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu

Haydi Sen de Gel Katıl Bize

Geleceğin Halkla İlişkiler Uzmanları “Haydi Sen de Gel Katıl Bize” Projesi İle Halkla İlişkilerin Halkla İlişkilerini Yapıyorlar

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Programı öğrencileri tarafından ‘’Haydi Sen de Gel Katıl Bize’’ isimli proje hayata geçirildi. Proje ile, lise öğrencilerine Halkla İlişkiler mesleğinin tanıtılması amaçlanıyor. Projenin ilk semineri Gürpınar Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sosyal Alan, Halkla İlişkiler bölümü öğrencilerine 21 Nisan 2015 tarihinde Azat HAKAN, Murat Metin BAŞAK, Onur TATAR, Orçun SAYDAM ve Eda Hanım SÖNMEZ tarafından verildi.

 

Farkındalık Yarattılar

Gerçekleştirilen projede, lise son sınıfların seminere karşı gösterdikleri ilgi  okul yönetimin dikkatini çekti. Daha öncede okullarında çeşitli seminerler olduğunu fakat öğrencilerin bu semineri ayrı bir ilgi ile dinlediklerini belirten okul yönetimi, öğrenciler üzerinde mesleki anlamda farkındalık yaratmanın  bu bağlamda ne kadar önemli olduğunun altını çizdi.

 

“Halkla İlişkilerin, Halkla İlişkileri Ancak Bu Kadar Doğru Yapılabilirdi”

Proje içerisinde halkla ilişkiler uzmanının toplum içindeki yerine değinilirken halkla ilişkiler mesleğinin toplum tarafından yanlış bilindiğinin altını çizen, bu bağlamda meslek seçecek öğrencilere halkla ilişkilerin, anlatılmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Program Başkanı Öğr. Gör. Emel TOZLU, ‘’ En temel amacımız mesleğinde mutlu olacak insanlar yetiştirmek” dedi. Gürpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Zekeriya ARTAR “Okulumuzda gerçekleştirilen projeden hepimiz çok keyif aldık, halkla ilişkilerin, halkla ilişkileri ancak bu kadar doğru yapılabilirdi. Bu tarz projelerin devamını diliyoruz” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

 

  Fotograf Galerisi