HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM

Programın Amacı

Sosyal sorumluluk bilincine sahip, bilimsel yöntemler ışığında nitelikli, mesleki bilgi ve mesleki yabancı dil ile donanımlı, sorumluluk taşıyabilen, sorunlara kolayca çözüm üretebilen özgüveni tam, iş ahlakına sahip, değişimlere ve gelişmelere açık, sektörün ve toplumun ihtiyaç duyduğu kalitede eğitimli bireyleri yetiştirmektir.

 
Programın Hedefi

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nü bir marka haline getirmek ve devlet-vakıf üniversitelerinin ön lisans düzeyinde eğitim-öğretim veren yüksekokulları arasında sürekli olarak ön sıralarda yer alarak alanında belli bir tanınmışlık düzeyini yakalamaktır. Bir diğer hedefimiz ise öğrencilerimizi bilgili, kültürlü, mesleğine hakim, toplumsal değerlerine sahip, profesyoneller olarak yetiştirerek ülkemizin önde gelen saygın kuruluşlarına yerleştirmektir. Bunun yanı sıra, mezunlarımızın; sektörel ve ulusal işgücü politikalarında aldıkları eğitim sayesinde yaratacakları artı değer ve verimliliğin, ulusal ekonomiye ve sektöre yansıması, bu sayede yeni açılacak organizasyonlar ile beraber reel işgücü açığının ortadan kaldırılmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

 
Kariyer Olanakları

Kurum içi ve kurum dışı halkla ilişkiler uygulamaları gerçekleştirilebilecek, her sektörden kurumsal felsefeyi benimsemiş işletmeler.

 
Yatay Geçiş ile Geçilen Programlar

Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanliği, Fotoğrafçilik ve Kameramanlik, Radyo ve Televizyon Programciliği, Yerel Yönetimler

 
Dikey Geçiş ile Geçilen Programlar

Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcilik, Halkla İlişkiler ve Tanitim, İletişim, İletişim Tasarimi, İletişim Sanatlari, Reklam Tasarimi ve İletişimi, Reklamcilik, Reklamcilik ve Halkla İlişkiler.

 
I.Öğretim (Toplam Kontenjan) 6
I.Öğretim (Ücretli)
I.Öğretim (%100 Burslu) 6
I.Öğretim (%50 Burslu)
I.Öğretim (%25 Burslu)

II.Öğretim (Toplam Kontenjan)
II.Öğretim (Ücretli)
II.Öğretim (%100 Burslu)
II.Öğretim (%50 Burslu)
II.Öğretim (%25 Burslu)

Bölümün Eğitime Başladığı Yıl 2009-2010
Puan Türü YGS4
Öğrenim Süresi 2
Öğrenim Dili Turkish

Yarıyıl 1 - Zorunlu

Teorik, Uyguluma, Laboratuvar, Kredi, AKTS

Yarıyıl 2 - Zorunlu

Teorik, Uyguluma, Laboratuvar, Kredi, AKTS

Yarıyıl 3 - Zorunlu

Teorik, Uyguluma, Laboratuvar, Kredi, AKTS

Yarıyıl 3 - Seçmeli

Teorik, Uyguluma, Laboratuvar, Kredi, AKTS

Yarıyıl 4 - Zorunlu

Teorik, Uyguluma, Laboratuvar, Kredi, AKTS

Yarıyıl 4 - Seçmeli

Teorik, Uyguluma, Laboratuvar, Kredi, AKTS